رسوب زدایی چیلر و برج خنک کننده

۰۸:۰۷ ۱۴۰۰/۲/۲۸
سرویس:مقالات
رسوب زدایی چیلر و برج خنک کننده
 
رسوب زدایی چیلر و برج خنک کننده توسط ضد رسوب الکترونیکی بهرشد  راندمان سرمایش را تا 40 درصد افزایش می دهد .
مهندس ابراهیم صفایی معاون فنی شرکت مهندسی الکترونیک بهرشد می گوید : رسوب آب تمام اجزاء شبکه تاسیسات سرمایشی ساختمان و صنعت را فرا می گیرد و سبب افت راندمان انرژی می شود بطوری که تاسیسات سرمایشی هرسال در حدود 5 تا 10 درصد از ظرفیت سرمایش خود را از دست می  دهد .
رسوب آب علاوه بر کاهش تولید سرما ، موجب استهلاک شدید چیلر، کندانسور ، برج خنک کننده و پمپ های آب می شود .
پدیده رسوب گذاری با کاهش راندمان ، مصرف انرژی برق را به شدت افزایش می دهد و در پیک برق که گرانترین نرخ برق است ، هزینه برق مصرف کنندگان را تا 100 درصد افزایش می دهد و از سویی با فشار به شبکه برق موجب خسارت و خاموشی برق می شود .
در اثر کاهش راندمان انرژی تاسیسات سرمایشی هرساله دهها هزار دستگاه کولر گازی در پشت پنجره ساختمان ها نصب می شود و ساکنان آنها علاوه بر پرداخت پول برق تاسیسات ، هزینه برق کولرهای گازی را نیز می پردازند .
مهندس صفایی می افزاید : با نصب دستگاههای ضد رسوب الکترونیکی شرکت بهرشد در تاسیسات سرمایشی ، هزاران مجتمع مسکونی ، اداری ، تجاری و صنعتی در مدت ده سال گذشته علاوه بر افزایش راندمان تولید سرما و جلب رضایت ساکنان در گرمای تابستان ، مصرف برق و هزینه تعمیرات تاسیسات به میزان قابل توجهی کاهش یافته است .
ترویج دستگاههای رسوب زدای الکترونیکی در تاسیسات ساختمان ها و صنایع ، نقش مهمی در کاهش مصرف انرژی گاز و برق کشور و افزایش توان صادرات انرژی و در راستای اقتصاد مقاومتی خواهد داشت .