تولید انبوه دستگاه کاهنده آلودگی هوا آغاز شد

۱۱:۰۴ ۱۳۹۵/۸/۱
سرویس:آخرین اخبار

تولید انبوه دستگاه ه  کاهنده آلودگی هوا آغاز شد

با صدور نخستین پروانه بهره برداری صنایع نوین در زمینه تولید دستگاه های رسوب زدای الکترونیک در کشور ، علاوه بر کاهش مصرف انرژی از آلودگی هوای شهرهای بزرگ کاسته می شود.
به گزارش خبرگزاری فارس سازمان صنعت ، معدن و تجارت تهران به استناد مصوبه هیات وزیران ، نخستین پروانه بهره برداری صنایع نوین در زمینه تولید دستگاه های رسوب زدای الکترومغناطیسی را با ظرفیت 90 هزار در سال صادر کرد.
شرکت تعاونی مهندسی الکترونیک بهرشد پس از نه سال پژوهش و اجرای سه طرح موفق ، با معاونت فن آوری ریاست جمهوری و اداره پژوهش و فن آوری شرکت ملی گاز ایران ، طراحی و بومی سازی فن آوری  رسوب زدای الکترونیکی را به مرحله تجاری سازی و تولید انبوه رساند .
با گشایش خط تولید این محصول در مرکز رشد سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران علاوه بر جلوگیری از خروج میلیونها دلار ارز از کشور ، تولید آن گام مهمی در راستای نیل به استقلال فنی و صنعتی خواهد بود.
دکتر داود صفایی مجری پروژه گفت : دستگاه های رسوب زدای الکترونیکی علاوه بر استفاده در تاسیسات گرمایشی و سرمایشی ساختمان ها در صنایع نفت ، گاز ، پتروشیمی و صنایع سنگین کاربرد وسیعی دارد که از این پس با تولید آن ، کشور  از واردات این فن آوری کا ملا بی نیاز خواهد شد.

رواج این فن آوری پیشرفته در کشور می تواند علاوه بر دستاوردهای اقتصادی برای صنایع و ساختمان ها ، از انتشار آلاینده های محیط زیست نظیر نمک ، اسید و گازهای گلخانه ای جلوگیری کند.